Иван Коконов откри резултата в 17-таа минута на мача, засичайки центриране отляво на Атанас Илиев. Четири минути по-късно Тони Тасев бе оставен непокрит в наказателното поле и покачи на 2:0. Намиращият се в добра форма централен нападател на домакините Атанас Илиев вкара останалите два гола за Монтана. Първия с глава след асистенция на Тодор Колев в 45-та мин., а втория в самия край на мача, когато бе изведен в пеналта от резервата Сава Савов и не остави никакъв шанс на вратаря Дамян Дамянов за крайното 4:0.

Мартин Милков от Лудогорец на два пъти пропусна от изгодни позиции да отбележи поне почетно попадение за отбора си. Старши треньорът на гостите Ради Здравков бе дал почивка на част от титулярите си и на практика това бе отборът, който стана шампион при 19-годишните юноши.

Монтана - Лудогорец II (Разград) 4:0

Монтана: Марин Орлинов, Даниел Георгиев (66-Стефан Цонков), Иван Михов-кап., Тодор Колев, Кристиян Димитров, Владимир Айтов, Тони Тасев, Борислав Балджийски (74-Борислав Дамянов), Атанас Илиев, Сергей Георгиев (62-Сава Савов), Иван Коконов. Треньор: Ферарио Спасов.

Лудогорец: Дамян Дамянов, Атанас Карачоров (74-Николай Томов), Иван Великов, Тихомир Димитров, Сердар Юсуфов (69-Димитър Илиев), Кристиян Китов-кап., Кристиян Кънчев (46-Георги Вълчев), Мартин Милков, Иван Йорданов, Мехмед Мехмед, Димитър Митков. Треньор: Радослав Здравков.

Голмайстори: 1:0 Иван Коконов (17), 2:0 Тони Тасев (21), 3;0 Атанас Илиев (45), 4:0 Атанас Илиев (85).

Главен съдия: Радослав Гидженов.

Асистенти: Николай Чакъров, Йордан Петров.

Стадион "Огоста" - Монтана: 600 зрители.