Само 9 минути по-късно след атака от ляво Сергей Георгиев свали с глава на Костадин Дяков и той шутира в долния десен ъгъл на Боян Йоргачевич за 1:1. При този резултата завърши първото полувреме, в което главният съдия Ангел Ангелов даде петминутно продължение заради димки, хвърлени от агитката на гостите.

След почивката футболистите на Левски натиснаха и в 60-ата мин. Димитър Пиргов вкара рядко красив гол. Тогава централният защитник с ефектна странична ножица изпрати топката под напречната греда.

Монтанци опитаха да изнесат играта по-напред и да търсят изравнителен гол, но вместо това получиха още един във вратата си. Във втората минута на добавеното време влезлият като резерва Илиян Мицански оформи крайния резултат с удар от близо.

Монтана - Левски (София) 1:3

Монтана: Христо Иванов-кап., 23. Гийерме да Соуса-Шоко, 3. Иван Михов, 14. Христос Контохристос (87-28. Маркос Маркиньос), 29. Диарасоуба Бамба, 25. Костадин Дяков (77-7. Даниел Генов), 10.Петър Атанасов, 8. Георги Коруджиев, 16. Стивън Петков (64-11. Андреас Васев), 22. Сергей Георгиев, 24. Фернандо да Силва. Треньор: Атанас Джамбазки.

Левски: 29. Боян Йоргачевич, 3. Димитър Пиргов, 5. Александър Александров, 15. Веселин Минев-кап., 25. Сашо Александров, 7. Франсис Нар (88-11. Хеан Деса), 8. Джереми де Нойер, 10. Галин Иванов (59-27. Мехди Бурабия), 12. Божидар Краев, 20. Антонио Аниете, 17. Бабатунде Адениджи (72-9. Илиян Мицански). Треньор: Елин Топузаков.

Голмайстори: 0:1 Божидар Краев (32), 1:1 Костадин Дяков (41), 1:2 Димитър Пиргов (60), 1:3 Илиян Мицански (90+2).

Главен съдия: Ангел Ангелов.

Асистенти: Иво Колев, Мартин Венев.

Допълнителни асистенти: Ангел Баялцалиев, Петър Доровски.

Жълт картон: Сашо Александров (Левски).