Столичани влязоха по-добре в мача, направиха разлика от 5 точки, която успяха да задържат до края. Въпреки многото грешки от сервис домакините успяха да измъкнат втория гейм и да запазят интригата. Гостите поведоха с 10-4 в третата част и за опитен отбор като тях не бе проблем да я вземат. Четвъртият гейм бе много по-оспорван. В края му обаче блокадата на „червените” спря две атаки на съперника, а при други две топката излезе в аут. Въпреки че игра с травма Кирил Клетс отново бе най-резултатен за Монтана със 17 точки. Толкова отбеляза и диагоналът на ЦСКАВенцислав Георгиев.

Монтана - ЦСКА 1:3 (20:25, 25:23, 21:25, 21:25)

Монтана: Константин Абаев 5, Кирил Клец 17, Аспарух Аспарухов 14, Златко Кьосев 12, Иван Латунов 10, Борис Наков 3 (Себастиан Роата 3 Делчо Раев 1, Мартин Пенев 1, Добромир Иванов-либеро). Треньор: Даниел Пеев.
ЦСКА: Владимир Станков, Венцислав Георгиев 17, Ивайло Стефанов 12, Пламен Шекерджиев 12, Христо Цветанов 13, Красимир Гайдарски 10 (Тодор Костов, Мартин Божилов-либеро). Треньор: Александър Попов.

Зала: „Младост” - 800 зрители.