Мартин Пламенов откри головата серия за домакините в 20-aта мин., след двойно разиграване с Пресеян Русенов. В края на първото полувреме малките монтанци нанизаха още три гола. В 41-aта мин. Светлин Димитров навърза трима защитници на гостите и удвои. Веднага след изпълнението на център Християн Илиев изведе Борислав Дамянов и той направи резултата класически. Секунди преди почивката с второто си попадения в мача Мартин Пламенов направи 4:0.

През втората част футболистите на Монтана намалиха темпото, а разгрома над Пирин оформи в 62-aта мин. с неспасяем

шут от 20 метра влезлият като резерва Гроздан Иванов.

Монтана: Павел Здравков, Марио Благоев, Денис Петров, Алекс Асенов, Николай Христов, Християн Илиев-кап., Светлин Димитров, Мартин Пламенов, Валентин Лазаров, Борислав Дамянов, Пресеян Русенов (Венислав Иванов, Денис Пепелярски, Самуил Димитров, Гроздан Иванов, Милен Ангелов, Марти Митрофанов). Треньор: Светлан Кондев.

Пирин: Петьо Яворов, Константин Митев, Георги Григоров, Васил Николов-кап., Илиян Бабулев, Христо Младенов, Методи Стефанов, Янислав Борисов, Марио Топузов, Емилиян Христов, Мартин Бояджиев (Дейвид Тупалов, Слави Корчев, Слави Колчунков, Мартин Борисов, Костадин Христов, Асен Крушовски). Треньор: Венцислав Гочев.

Голмайстори: 1:0 Мартин Пламенов (20), 2:0 Светлин Димитров (41), 3:0 Борислав Дамянов (42), 4:0 Мартин Пламенов (44), 5:0 Гроздан Иванов (62).

Главен съдия: Методи Павлов.

Асистенти: Павлин Цветанов, Иван Станев.
Терен с изкуствена настилка в парк "Огоста" - 50 зрители.