Домакините влязоха с голямо желание в мача и още в 3-та мин. след изпълнение на корнер от ляво Иван Михов насочи топката с глава към вратата, но застаналият на голлинията Алиун Фал с ръка изчисти в корнер. Дузпата бе безспорна, но реферът вдигна само жълт картон на „вратаря“, а от бялата точка Тони Тасев не успя да преодолее Душан Перниш.Последваха още няколко пропуска на монтанци, преди играта да се пренесе в централната част на терена. С първото си сериозно положение в срещата Берое поведе. В 40-та мин. добре организирана атака завърши с удар на Иван Минчев в долния ляв ъгъл.

След почивката Монтана тръгна да изравнява и го направи в 62-та мин. Давид Кики напредна от ляво и изпрати топката в полето на старозагорци, там се създаде страхотно меле, при което най-съобразителен се оказа Владимир Айтов, който шутира през купа от играчи и не остави никакъв шанс на Перниш. Последваха още минути на превъзходство на домакините, но без ново голови ситуации. Две минути преди края, резервата Еривалдо можеше да донесе трите точки за гостите, но от малък ъгъл не успя да преодолее добре Благой Макенджиев, който изби в корнер.

Монтана – Берое (Стара Загора) 1:1

Монтана: 12.Благой Макенджиев, 25.Александър Башлиев (81-2.Валери Христов), 3.Иван Михов-кап., 33.Стефан Цонков, 13.Йордан Йорданов (46-23.Сергей Георгиев), 24.Давид Кики, 22.Стефан Каменов, 8.Тони Тасев (90+1-19.Росен Кръстев), 6.Янко Ангелов, 10.Владимир Айтов, 11.Николай Минков. Треньор: Атанас Атанасов.

Берое: 12.Душан Перниш-кап., 20.Стив Фортадо, 25.Георги Ангелов, 5.Мелонца Мезаг, 18.Илиас Хасани (71-29.Еривалдо), 6.Александър Цветков, 19.Александър Василев, 94.Илиян Стефанов (56-22.Октавио), 9.Мартин Камбуров (90-23.Ерсон Коста), 73.Иван Минчев, Алуин Фал. Треньор: Петър Колев.

Голмайстори: 0:1 Иван Минчев (40), 1:1 Владимир Айтов (63).

Главен съдия: Георги Николов.

Асистенти: Петър Митрев, Красимир Миланов.

Жълти картони: Йордан Йорданов, Янко Ангелов, Сергей Георгиев (Монтана); Алуин Фал, Илиас Хасани (Берое).

Стадион: „Огоста“-200 зрители.