Отново юношата на Пирин (Благоевград) проби по десния фланг в 55-та мин. и изведе на празна врата Атанас Илиев, който с левия крак изпрати топката в мрежата. В четвъртата минута на добавеното време Тони Тасев ознаменува добрата си игра с гол от дузпа, отсъдена за нарушение срещу Владислав Мисяк. Отборът на Поморие отбеляза почетното си попадение в началото на второто полувреме чрез резервата Бекир Расим, който бе забравен на далечната греда и от малък ъгъл разстреля вратаря Ивайло Илиев. С победата Монтана запази второто си място във временното класиране като вече има 16 точки е актива си. С толкова е и третият Арда (Кърджали), който е с по-лоша голова разлика.

Поморие – Монтана 1:3

Поморие: Димитър Тодоров, Георги Петков-кап., Живко Жеков, Живко Хаджиев (62-Васил Божинов), Иван Стоев, Кристиян Христов (46- Бекир Расим), Мирослав Коев, Михаил Орачев, Теодор Стефанов, Християн Казаков. Треньор: Радослав Боянов.

Монтана: Ивайло Василев, Даниел Георгиев, Иван Михов-кап., Галин Ташев, Стефан Цонков, Димитър Илиев, Борислав Дамянов (46-Сергей Георгиев), Николай Цветков (70-Владидлав Мисяк), Атанас Илиев (62-Димитър Георгиев), Тони Тасев. Треньор: Ферарио Спасов.

Голмайстори: 0:1 Николай Цветков (17), 1:1 Бекир Расим (48), 1:2 Атанас Илиев (55), 1:3 Тони Тасев (90+4-дузпа)

Главен съдия: Мустафа Севди Шефкет.

Асистенти: Владимир Хубенов, Стефан Делчев.

Жълти картони: (Поморие); (Монтана).

Стадион: „Градски” - 300 зрители.