Двубоят започна с минута мълчание в памет на загиналите при катастрофа футболисти на Павликени.

Домакините наложиха контрол на играта още от самото начало на мача. Логичното се случи в 33-ата минута. Тогава юношата Борислав Дамянов се пребори за една топка в средата на терена и с невероятен външен фалц изведе в наказателното поле Атанас Илиев, той намери непокрит Николай Цветков-Демона и за майстор от неговия калибър не бе проблем да вкара за 1:0. Секунди преди почивката Стефан Цонков можеше да покачи, но стреля над вратата.

От грубостите на гостите пострада Наско Илиев, който бе заменен принудително от Димитър Георгиев още в началото на второто полувреме. Домакините удвоиха в 53-ата минута., когато Сергей Георгиев засече в мрежата центриране от корнер на Тони Тасев за 2:0. До края на мача Николай Цветков пропусна на два пъти сам срещу вратаря. В 85-ата мин. за удар без топка капитанът на Царско село Веселин Минев получи червен картон. Малко след това и Пламен Тенев бе изгонен с червен картон.

Монтана - Царско село 2:0 (1:0)

Монтана: Ивайло Василев, Даниел Георгиев, Иван Михов-кап., Галин Ташев, Стефан Цонков, Димитър Илиев, Тони Тасев (78- Владислав Мисяк), Йордан Йорданов, Атанас Илиев (53- Димитър Георгиев), Николай Цветков, Борислав Дамянов (46-Сергей Георгиев).

Царско село: Росен Андонов, Пламен Тенев, Марко Прльевич, Веселин Минев-кап., Ивайло Марков (46-Божидар Кацаров), Реян Даскалов, Владимир Семерджиев (46-Китан Василев), Антонио Георгиев, Емануил Манев (70-Николай Дюлгеров), Илиян Йорданов, Георги Минчев. Треньор: Никола Спасов.

Голмайстори: 1:0 Николай Цветков (33), 2:0 Сергей Георгиев (53).

Главен съдия: Неделчо Гаджалов. Асистенти: Светослав Енчев, Цветан Горанов.

Жълти картони: Ивайло Василев, Сергей Георгиев (Монтана); Веселин Минев, Пламен Тенев, Ивайло Марков,Владимир Семерджиев (Царско село).

Червени картони: Веселин Минев, Пламен Тенев (Царско село).

Стадион "Огоста" - Монтана: 800 зрители.