Домакините започнаха по-добре мача и в 10-та мин. поведоха чрез Георги Иванов, който изненада с далечен шут Ивайло Василев. В 33-та мин. Николай Цветков-Демона възстанови равенството след като засече в мрежата центриране от дясно на Йордан Йорданов. Двамата бяха в основата на втория гол за гостите, който падна в добавеното време на първото полувреме. Демона хвърли далечен пас вдясно на Борислав Дамянов, който намери в наказателното поле Димитър Илиев, той пък с пета продължи топката към Йорданов и последният не остави никакъв шанс на вратаря Петър Петров.

След почивката Монтана наложи контрол върху играта и създаде още няколко опасни ситуации за гол, но стражът на Литекс бе безпогрешен под рамката. С успеха си монтанци запазиха второто си място в класирането. Следващата събота те приемат опашкаря Пирин (Благоевград), а седмица по-късно гостуват на друг застрашен от изпадане тим Несебър.

Литекс (Ловеч) – Монтана 1:2

Литекс: Петър Л. Петров, Денислав Мицаков, Никола Борисов, Митко Митков, Петко Ганев-кап., Иван Иванов, Илиян Капитанов, Георги Иванов (90-Кристиян Тафраджийски), Тонислав Йорданов, Николай Янков (24-Петър Д. Петров), Иван Митрев (88-Добромир Бонев). Треньор: Живко Желев.

Монтана: Ивайло Василев, Даниел Георгиев, Иван Михов-кап. (17-Борислав Стойчев), Галин Ташев, Владимир Айтов, Димитър Илиев, Борислав Дамянов (54-Сергей Георгиев), Йордан Йорданов, Атанас Илиев (89-Мирослав Антонов), Николай Цветков, Тони Тасев. Треньор: Атанас Атанасов.

Голмайстори: 1:0 Георги Иванов (10), 1:1 Николай Цветков (33), 1:2 Йордан Йорданов (45+2).

Главен съдия: Мартин Великов, с асистенти.

Асистенти: Александър Атанасов, Теодор Петров.

Жълти картони: Димитър Илиев (Монтана).