Срещата бе много оспорвана и бе решена след тайбрек. Преди него двата отбора си размениха по два гейма, като домакините спечелиха първия и третия. В решителната пета част гостите поведоха с 5-2, но монтанчани намалиха грешките, изравниха и накрая заслужено ликуваха. Капитанът на Монтана Тодор Вълчев се отличи с 19 т. (2 аса, 3 блокади) за победителите. Възстановените от вирусно заболяване Радослав Попов и Миколай Сърнечки добавиха по 16 т. за успеха на домакините. За Хебър най-резултатен с 20 (2 аса, 3 блокади) бе канадският диагонал Брандли Гънтър. Националът на Македония Александър Ляфтов добави 18 т. (2 аса, 3 блокади).

Монтана - Хебър (Пазарджик) 3:2 (25-23, 21-25, 25-21, 14-25, 15-13)

Монтана: Тодор Вълчев-кап. 19, Радослав Попов 16, Тодор Костов 6, Миколай Сърнечки 16, Стефан Чавдаров 10, Максимилиан Талер 1 (Любослав Симеонов 1, Иван Латунов, Димитър Калчев, Денимир Димитров, Мартин Божилов-либеро). Треньор: Даниел Пеев.

Хебър: Тодор Братоев 2, Тодор Алексиев-кап. 12, Александър Ляфтов 18, Брандли Гънтър 20, Николай Къртев 1, Теодор Тодоров 12 (Венцислав Рагин 9, Стойко Ненчев 1, Мартин Симеонов 1, Спас Байрев 1, Любомир Агонцев, Петър Каракашев-либеро). Треньор: Атанас Петров.

Съдии: Любомир Сираков, Симеон Иванов. Зала: „Младост“-400 зрители.