Във втория гейм Хебър направи силна серия за 8:2, но възпитаниците на треньора Даниел Пеев не се предадоха, успяха да изравнят 12:12 и да го затворят при 25:22. По същия начин се разви и третата част, този път обаче гостите показаха поздрави нерви и спечелиха. Четвъртия гейм бе изпълнен с много обрати, Монтана поведе с 18:15, но след серия от грешки резултатът бе изравнен.
В тайбрека волейболистите на Хебър изглеждаха по-свежи и ликуваха.

Виталий Бондар бе най-резултатен за домакините с 20 точки (3 блокади), Златко Кьосев завърши с 18 т. (4 аса). За Хебър канадският национал Брадли Гънтър се отчете с 23 т., с които стана топ-реализатор на срещата.

Монтана - Хебър (Пазарджик) 2:3 (25:23, 25:22, 23:25, 21:25, 12:15)

Монтана: Иван Латунов 9, Виталий Бондар 20, Златко Кьосев 18, Стефан Чавдаров 4, Денимир Димитров 7, Аспарух Аспарухов 13, (Иван Дамянов 2, Борис Наков 2, Сергей Андриевский, Кристиян Петров-либеро). Треньор: Даниел Пеев.

Хебър: Стойко Ненчев 16, Венцислав Рагин 11, Мартин Симеонов 9, Иван Станев 4, Александър Ляфтов 16, Брадли Гънтър 23 (Спас Байрев 3, Александър Симеонов, Светослав Станков, Георги Чалъков, Петър Каракашев-либеро). Треньор: Атанас Петров.

Съдии: Добромир Добрев, Петър Харизанов

Зала "Младост" - Монтана: 500 зрители.