Че мачът ще бъде интересен стана ясно веднага след началния съдийски сигнал. Столичани не се затвориха, както правят всички отбори, които стъпят на този стадион. Първата опасност бе пред тяхната врата. В 5-та мин. Борислав Дамянов напредна от дясно в наказателното поле и опита да намери Тони Тасев, но защитник изби. Малко след това отново защитата на гостите се справи при разбъркване в пеналта. В 15-та мин. Андон Гущеров нахлу в наказателното поле на Монтана и след единоборство с Владимир Айтов падна на тревата, а главният съдия Неделчо Гаджалов прецени, че има нарушение и свири дузпа. От бялата точка потърпевшият не сгреши. Това поразколеба играта на домакините и в 27-та мин. те едва не инкасираха втори гол. Гущеров намери непокрит Денислав Александров, но той от 4-5 метра не уцели вратата. Монтанци се отърсиха от напрежението и в 37-та мин. резултатът бе изравнен. Владимир Айтов засече с глава центриране от фаул на Тони Тасев и изпрати топката в мрежата.

След почивката и двата отбора продължиха да преследват победата. В 62-та мин. вратарят на ЦСКА 1948 Емил Михайлов тръгна да лъже Тони Тасев, сърцатият нападател му отне топката и пред отчайващия поглед на играчите в червени фланелки я изпрати в мрежата. Голът обаче не стресна гостите и в 75-та мин., Гущеров бе оставен непокрит, но стреля слабо и право в ръцете на вратаря Ивайло Василев. Седем минути по-късно силен шут от границата на пеналта на Радой Божилов премина над напречната греда. В 90-та мин. Румен Трифонов напредна от ляво и стреля силно, но над вратата. Съдията даде 4-минутно продължение, но остави двата отбора да играят и след неговото изтичане. Единият му асистент Николай Чакъров подари тъч на гостите, а при последвалата атака домакините не се ориентираха добре при едно отчаяно центриране от дясно, оставиха непокрит на далечната греда Мариян Огнянов и роденият в Лом нападател от близо изпрати топката в мрежата – 2:2.

Монтана – ЦСКА 1948 2:2
Монтана: Ивайло Василев, Даниел Георгиев, Иван Михов-кап., Галин Ташев, Владимир Айтов, Димитър Илиев, Борислав Дамянов (46-Владислав Мисяк), Йордан Йорданов, Атанас Илиев (88-Мирослав Антонов), Сергей Георгиев, Тони Тасев (86-Румен Трифонов). Треньор: Ферарио Спасов.

ЦСКА 1948: Емил Михайлов, Александър Александров, Апостол Попов-кап., Николай Христов, Димо Атанасов, Янко Сандански (66-Богомил Дяков), Мариян Огнянов, Чавдар Ивайлов (75-Радой Божилов), Денислав Александров, Андон Гущеров, Илия Петков (46-Спас Георгиев). Треньор: Петко Петков.

Голмайстори: 0:1 Андон Гущеров (15-дузпа), 1:1 Владимир Айтов (37), 2:1 Тони Тасев (62), 2:1 Мариян Огнянов (90+5).

Главен съдия: Неделчо Гаджалов.
Асистенти: Николай Чакъров, Ириней Бодуров.

Жълти картони: Ивайло Василев, Борислав Дамянов (Монтана); Апостол Попов, Димо Атанасов, Янко Сандански (ЦСКА 1948).