© sportal.bg

Първото по-интересно положение бе в 17-ата минута, когато Галин Ташев се озова в добра позиция, но стреля слабо. Малко по-късно гостите от Монтана създадоха добра възможност - Даниел Пехливанов стреля, но Ивайло Василев спаси.

Голът за Спортист падна в средата на първото полувреме. Защитата на Монтана допусна грешка, Георги Николов взе топката, надбяга двама бранители и технично я пусна покрай вратаря за 1:0.

В 39-ата минута Кирил Янакиев избяга от засадата, центрира към Георги Николов, но таранът на Спортист не уцели добре топката.

60 секунди след това гостите създадоха интересна възможност, когато бившият играч на Спортист Мартин Сандов атакува отдясно, центрира към Йордан Йорданов, но халфът на гостите не уцели добре топката с глава.

Малко преди края на полувремето Иван Михов имаше възможност да изравни, но защитник на Спортист изби от голлинията.

В началото на втората част Стефано Кунчев направи добро спасяване. Той се намеси чудесно и в 50-ата минута, когато Фудил се озова в добра позиция, стреля Кунчев отклони топката и тя се удари в гредата и излезе в корнер.

В 56-ата минута Филип Ангелов даде прекрасен извеждащ пас към Александър Иванов, който стреля от дистанция, но изпрати топката в десния стълб.

Малко по-късно и Красимир Панчев имаше шанс да удвои преднината, но изпрати топката в аут.

Гостите изравниха в 77-мата минута. Тогава Меди Уамри си освободи пространство, стреля в далечния ъгъл, топката се удари в десния стълб, върна се в наказателното поле и Сергей Георгиев отбеляза.

До края на мача и двата отбора имаха няколко интересни ситуации, но до нов гол не се стигна.

СПОРТИСТ 1:1 МОНТАНА

1:0 Георги Николов (22)

1:1 Сергей Георгиев (77)

СПОРТИСТ: Ивайло Василев, Сами Пилер, Борислав Стойчев, Богдан Костов, Галин Ташев, Кирил Янакиев, Илия Русинов, Стефан Стефанов, Стивън Славков, Александър Бастунов, Владимир Сиромахов, Георги Николов (Стефано Кунчев, Богомил Богомилов, Красимир Панчев, Александър Иванов, Стефан Стефанов, Петър Войнов, Кристиян Николов, Филип Ангелов, Карим Сафсаф)

МОНТАНА: Петър Л. Петров, Иван Михов, Даниел Стоянов, Димитър Буров, Йоанис Атанасис, Мартин Сандов, Йордан Йорданов, Стефан Каменов, Румен Георгиев, Тони Иванов, Даниел Пехливанов (Димитър Тодоров, Владислав Цеков, Сергей Георгиев, Михаил Минков, Емануил Личев, Мехди Уамри, Бейситуф Фудил, Виктор Стойков, Петър П. Петров, Алекс Тодоров, Кристиян Вълков, Ивелин Иванов, Валентин Айтов)

Треньор: Антони Здравков