След направените от треньора на монтанци Никола Спасов смени през второто полувреме гостите вдигнаха малко оборотите и в 56-та минута, след центриране от корнер, футболист на домакините игра с ръка в собственото си наказателно поле, а Николай Цветков-Демона вкара отсъдената дузпа.

Вместо на „Монтана” голът сякаш даде повече увереност на футболистите на „Извор” и в 74-та минута те успяха да изравнят. Тогава появилият се малко преди това в игра като резерва Ангел Янков нахлу в пеналта отдясно и пусна топката покрай излезлия да го пресреща вратар Марин Орлинов.

И когато всички на стадион „Саяна Арена“ в село Горски извор очакваха двепродължения от по 15 минути в последните секунди на добавеното време Тони Тасев с майсторско изпълнение от фал донесе победата на „Монтана”.

„Извор”: Тодор Малинов, Недко Бръмчев, Бончо Панев, Тейнур Марем, Илиян Марчев, Стилян Бръмчев, Митко Плахов-кап., Спас Милушев, Беркай Халил, Атанас Савов, Христо Христов. Треньор: Живко Желев.

„Монтана”: Марин Орлинов, Владимир Айтов (46-Стефан Цонков), Преслав Петров, Давид Кики, Раян Сенхаджи, Йордан Йорданов, Ивелин Илиев (46-Николай Минков), Стефан Каменов (74-Янко Ангелов), Бари Билал, Николай Цветков, Сергей Георгиев-кап. (46-Тони Тасев) Треньор: Никола Спасов.

Голмайстор: Николай Цветков (56-дузпа), 1:1 Ангел Янков (74), 1:2 Тони Тасев (90+2).

Главен съдия: Васил Минев.

Асистенти: Владимир Велев, Стоян Стоянов.

Стадион: „Саяна Арена“-300 зрители.