В началните минути гостите изненадващо бяха по-активни и създадоха две опасни ситуации пред вратата на Ивайло Василев. Постепенно домакините взеха инициативата и в 32-та мин. далечен шут на Борислав Дамянов бе спасен от вратаря Христо Митов. В 42-та мин. Иван Коконов отправи удар от 20 метра, но Христо Митов се разтегна и изби топката в корнер. След почивката Монтана натисна и в 63-та мин. Миро Антонов стреля с глава в аут. Малко след това гостите ликуваха. Атанас Фиданин намери в наказателното поле непокрит току-що влезлия Атанас Димитров-Джайч, който засече топката от въздуха и я изпрати в мрежата. В 69-та мин. монтанци изпуснаха най-чистото си положение за изравняване на резултата. Тогава Миро Антонов засече на далечната греда центриране от дясно на Даниел Георгиев, но от 3-4 метра би покрай вратата. В 80-та мин. Даниел Гаджев получи втори жълт и съответно червен картон и Ботев остана с 10 души на терена. В 88-та мин. Борислав Балджийски изпълни майсторски пряк свободен удар, но топката срещна напречната греда. В добавеното време Антонов и отново Балджийски пропуснаха да се разпишат.

Монтана – Ботев (Враца) 0:1

Монтана: Ивайло Василев, Даниел Георгиев, Иван Михов-кап., Тодор Колев (72-Атанас Илиев), Владимир Айтов, Йордан Йорданов, Борислав Дамянов (46-Даниел Васев), Петър Атанасов (64-Сергей Георгиев), Мирослав Антонов, Борислав Балджийски, Иван Коконов.

Треньор: Ферарио Спасов.

Ботев (Враца): Христо Митов, Атанас Кабов (55-Борислав Борисов), Атанас Фиданин, Даниел Гаджев, Емил Стоев (88-Деян Иванов), Ивайло Михайлов-кап., Иво Харизанов, Илия Карапетров (65-Атанас Димитров), Кристиян Григоров, Петър Альошев, Спас Георгиев.Треньор: Сашо Ангелов.

Голмайстор: Атанас Димитров (66).

Главен съдия: Никола Попов.

Асистенти: Георги Тодоров, Драгомир Милев.

Жълти картони: Иван Михов, Йордан Йорданов (Монтана); Атанас Фиданин, Даниел Гаджев, Ивайло Михайлов, Кристиян Григоров (Ботев).