"Когато взех прототипа в ръцете си, наистина имах усещането, че пред мен стои бъдещето", казва Мартин Купър, инженер в Motorola и създател на мобилната революция.

Купър успява да прикове вниманието на всички журналисти с необикновения си подход. Вместо в една стая, той представя първия клетъчен телефон, докато се разхожда в центъра на Манхатън. Без да знае дали устройството ще проработи, той решава да звънне на основния си конкурент по онова време - ръководителя на AT&T Джоел Енгълс. Мартин Купър разказва, че от отсрещната страна на слушалката, Джоел не продумал, след като чул: "Джоел, обаждам се от клетъчен телефон, истински, безжичен клетъчен телефон". Именно това мълчание е потвърждението за огромния успех и за значимостта на това изобретение, с което Motorola променя света завинаги.

45 години по-късно, Motorola продължава да бъде марка-синоним на иновации и собствен стил. След създаването на Dynatac 8300 десетилетия наред компанията чертае пътя, по който се движи индустрията. През 2016 година Motorola, макар и след сътресенията, които преживя, отново успя да изненада света. Последната иновация на пионера на мобилните технологии е първият успешен модулен смартфон в света - моделите от серията Moto Z, който работи с модули като проектор, тонколона, инстантен принтер и много други.

Източник: actualno.com