Врачани бяха по-добрият тим на терена и логично откриха за 0:1. Малко след това Момчил Танчев се разписа с шут от около 30 метра, изравнявайки резултата. Така завърши първата част.

През второто полувреме доминацията на гостите от Враца продължи и те стигнаха до още два бързи гола, убивайки интригата в срещата.

Стартов състав на „Локомотив”: Станимир Николовски, Цветелин Даниелов, Йоан Цанев, Денислав Цеков, Стилиян Михайлов, Мартин Иванов, Виктор Митрински, Християн Елисейски, Момчил Танчев, Константин Здравков и Светли Бонев (Мартин Маринов, Адриан Найденов, Стивън Докьов, Стилиян Илиев, Тонислав Колев и Илиян Лъчезаров)

След тази загуба „Локомотив” остава с 27 точки и почти сигурно ще завърши сезона на третото място в крайното класиране. Последният двубой на „железничарите” е гостуване на втория – „Бдин” (Видин).