Двубоят от 9-ия кръг на шампионата в Зона Враца премина под диктовката на гостите, които с добрата си игра заслужиха трите точки.

Въпреки натиска на „Бдин”, домакините от Мездра издържаха и на полувремето резултатът бе 0:0.

През втората част обаче видинчани се активизираха и отбелязаха два бързи гола от фаул. Автор и на двете попадения бе Николай Боянов.

„Локомотив” така и не успя да пробие защитата на гостите и не успя да се върне в мача.

В последната минута на срещата „Бдин” получи правото да изпълни 11-метров наказателен удар. Точен от бялата точка бе Николай Боянов, оформяйки крайния резултат и своя хеттрик в мача.

„Локомотив” започна срещата в следния стартов състав: Никълс Петров, Християн Елисейски, Денислав Цонов, Християн Ангелов, Константин Здравков, Стивън Валериев, Мартин Маринов, Александър Лазаров, Светлин Бонев, Стилиян Михайлов, Момчил Танчев. През второто полувреме в игра се появиха Тихомир Петровски, Адриан Найденов, Цветелин Даниелов и Виктор Митрински.

След този кръг „железничарите” остават с 21 точки, на третата позиция във временното класиране. „Бдин” излиза на второ място, със същия точков актив и с мач по-малко.