Двубоят започна добре за гостите от Мездра, които откриха резултата още в 1-ата минута чрез Виктор Митрински. След половин час игра „Локомотив” вече водеше с два гола аванс. Мартин Иванов удвои преднината на своя тим след страхотно изпълнение на фаул.

През второто полувреме момчетата на Стоян Стоянов продължиха да атакуват и логичното се случи в 55-та минута, когато Виктор Митрински направи резултата класически, отбелязвайки второто си попадение в мача.

В оставащите минути до края на срещата гостите създадоха няколко добри ситуации, но нямаха късмет в завършващата фаза.

„Първа атомна” успя да се разпише в последната минута на двубоя, оформяйки крайното 1:3.

„Това беше най-добрият ни мач от началото на сезона”, заяви за MediaNews щастливият наставник на победителите Стоян Стоянов.

„Локомотив” игра в следния състав: Никълс Петров, Кристиян Георгиев, Константин Здравков, Йоан Цанев, Денислав Цеков, Стивън Докьов, Мартин Иванов, Никола Маринов, Тонислав Колев, Стилиян Михайлов и Виктор Митрински (Владимир Йолов, Стилиян Илиев, Преслав Красенов, Илиян Лъчезаров)

След този успех „Локомотив” има 4 точки в актива и е на трето място във временното класиране.

Следващият двубой на „Локомотив” е на 14-ти октомври, от 16:00 часа, когато мездренчани гостуват на „Миньор 2017” (Згориград).