Росен Ценов изведе моравчани напред в резултата в 14-ата мин. на мача, възползвайки се от грешка в отбраната на противникa за 0:1. Минута по-късно обаче Искрен Банински възстанови равенството - 1:1. Шест минути след почивката младите таланти стигнаха до пълен обрат след бърза контраатака, завършена по най-добрия начин от Иван Велчев за 2:1. Три минути по-късно с далечен удар Георги Янев върна отново интригата в срещата - 2:2, но минута преди края на редовното време Иван Велчев донесе победата за Cashback Bulgaria с 3:2.

Малко преди последния съдийски сигнал Георги Янев получи директен червен картон от скамейката заради неспортменска проява спрямо главния рефер Тихомир Тодоров-Сисо и съгласно Наредбата за провеждане на турнира ще пропуснe следващия мач на Околчица (Моравица).

В другия двубой, с който беше открит турнира, SEBN (Мездра) се наложи в предварителна група "А" над Никсметал груп (Ботевград) също с 3:2. На два пъти точен за отбора на завода за автомобилни кабелни комплекти беше Славчо Костов, а веднъж се разписа Мартин Монов. Двете попадения за Никс отбеляза Кристиан Кътов.

Тази вечер от 18:30 часа играят Миньор (Згориград) - Ботевъ (Брусен) в предварителна група "C", а от 19:30 часа - шампионът от 2015 и 2016 г. Пчелна майка (Враца) и Танцьорите (Мездра) в група "D".