На състезанието, което се проведе през почивните дни в Румъния, българските представители завоюваха общо 15 медала (3 златни, 6 сребърни и 6 бронзови).

Спортист номер 1 на България за 2015-а година Габриела Петрова взе две титли в хоризонталните скокове. Марк Славов, който подобри националния рекорд на копие, спечели сребърен медал.

Българската щафета в дисциплината 4х100 м, в състав Инна Ефтимова, Кристина Борукова, Елена Митева и Лиляна Георгиева спечелиха сребърните медали.

Женската ни щафета в бягането 4х400 м в състав Ива Александрова, Кристина Борукова, Елена Митева и Лиляна Георгиева финишира трета за бронзовите отличия.

По два медала имат Инна Ефтимова (титла на 200 м и второ място на 100 м), както и Яна Копчева (на гюле и диск).

Ива Александрова също взе бронз в седмобоя.

Лиляна Георгиева също е една от атлетките, които подобриха личния си рекорд с 2:05.16 на 800 м за сребърния медал.

България зае 4-о място в класирането по медали след Украйна (12-13-7), Турция (10-3-11) и Румъния (8-14-7).

Източник: atletikabg.com