© bgathletic.com

В конкуренцията на 26 състезателки от 18 клуба Драгиева финишира трета с време 4:50.77 мин., което е нейно лично постижение в тази дисциплина на закрито. Шампионка стана представителката на Тракия (Пловдив) Лиляна Георгиева с 4:32.75 мин., следвана от Силвия Георгиева (Евър - Варна) с 4:33.40 мин.

В другата дисциплина, в която стартира - 800 м, Дева-Мария се нареди четвърта. Тя пробяга дистанцията за 2:20.88 мин., като остана само на 2.83 секунди от медалите. Титлата отново грабна Лиляна Георгиева с постижение 2:13.39 мин. Нейни подгласнички станаха Виктория Георгиева (Тунджа - Ямбол) с 2:17.96 мин. и Бояна Чепилева (Академик - София) с 2:18.05 мин.

Поради вирусно заболяване другият представител на Атлет (Мездра) - 16-годишният Иван Драгановски, който трябваше да стартира на 800 и 1500 м при юношите старша възраст, не взе участие в шампионата.

Атлет №1 на Мездра Митко Ценов, който гони норматив за Световното първенство в зала в Бирмингам в началото на март, стартира извън класирането на 1500 м. Той спечели серията с време 3:50.43 мин., с което покри стандарта за участие (3:50.65 мин.) на Балканиадата в зала за мъже и жени, която ще се проведе на 17 февруари в Истанбул, Турция.

Трети финишира неговият треньор Йоло Николов с 3:52.80 мин., а четвърти завърши Иво Балабанов с 3:53.30 мин. Втори се нареди 20-годишният македонец Дарио Ивановски с лично постижение в тази дисциплина на закрито - 3:52.59 мин.

Този уикенд, 3 и 4 февруари, водещите състезатели на Атлет (Мездра) ще вземат участие в Националния шампионат в зала за мъже и жени, домакин на който отново е "Асикс Арена". Митко Ценов ще стартира на 800 м и 1500 м, Йоло Николов и Иво Балабанов - на 1500 м и 3000 м при мъжете, а Дева-Мария Драгиева - на 1500 м и 3000 м при жените.