Четиримата представители на Атлет (Мездра), които наскоро се завърнаха от подготвителен лагер в Кения, стартираха в дисциплината 1500 м при мъжете. Победител в нея стана бившият им съотборник Иван Попов, който в момента се състезава за Берое (Стара Загора), с време 3:54.89 мин.

Втори - на 3.63 секунди след него, финишира Митков Ценов, а трети се нареди Йоло Николов, който пробяга дистанцията за 4:02.00 мин. Четвърти завърши Спасимир Делибашев с 4:04.33 мин., пети е Иво Балабанов с 4:06.63 мин.

Следващата сряда, 17 май, топ атлетите на Мездра ще се включат в 39-ия Международен лекоатлетически турнир "Нови звезди", който ще се проведе в столицата. На него Митко, Иво и Йоло ще стартират на 3000 м стипълчейз, а Спасимир - на 1500 м.