© sport-vt.com

Право на старт имаха картотекирани състезатели, подали заявка до 18 март. Лекоатлетическото състезание бе за момичета и момчета, юноши и девойки, мъже и жени. Те бягаха на 600 метра, 1000, 2000, 3000, 4000 и 6000 метра.

8 000 лева бе наградният фонд, раздадени бяха 88 награди. Организатор на Международен крос „Ивайло” е великотърновският спортен клуб „Атлетик 91”. Провежда се под патронажа на кмета на Велико Търново инж. Даниел Панов.

Двамата елитни бегачи Митко Ценов от Мездра и Стоян Владков от Дряново решиха да си поделят върха в класирането при мъжете и заедно пресякоха финала на 6000 метра при мъжете, а трети остана Тенчо Жеков от Харманли.

При жените на същата дистанция победи съгражданката на Владков от Дряново Маринела Нинева, пред Наталия Кременска от Варна и Билсерин Сюлейманова от Нови Пазар, горнооряховката Моника Георгиева е пета.

Източник: sport-vt.com