В дисциплината 800 м Еркан Низам грабна сребърния медал, с време 1:56.46 минути. Победител стана Велин Каваленко от „Берое“ (Стара Загора) – 1:52.69, а трети – Вълимир Стоев от СК „Атлет 2004“ (Поморие) – 1:58.32.

Шампион в най-дългата дистанция от 3000 м при мъжете стана състезателят на СК „Атлет“ (Мездра) – Мирослав Спасов. Той пробяга разстоянието за 8:49.14 минути. Втори и трети се наредиха съответно Мартин Недялков от „Дунав“ (Русе) – 8:49.18 и бегачът от СК „Стратеш Атлетик“ (Ловеч) - Стефан Йорданов (8:49.27).

Иван Андреев от СКЛА „Митко Ценов Рънинг Тийм“ се класира на четвърто място, с време 8:53.45 минути, неговият съотборник Александър Божилов стана десети – 9:30.21, а Александър Василев от „Атлет“ финишира на осмо място – 9:16.29.

Останалите мездренски атлети Мартин Балабанов, Чудомир Черногоров и Николай Кауфман не завършиха бягането.

Поради ограничения, заради епидемична обстановка в България, състезанието се проведе без публика. В залата бяха допускани само заявени състезатели и техните треньори.