В състезанието участваха още двама българи - Илия Куцаров, който зае 37-о място и Ивайло Бенов, който стана 49-ти.

Междувременно в столицата се проведе Софийския маратон. В него се включиха над
4 000 участници.

Таня Димитрова от СК „Атлет“ се класира четвърта, на четири секунди от третата, в маратонската дисциплина. Българката записа време от 3:00:41 часа. Победителка стана Хилда Чебой от Кения, втора се нареди Айеле Енгиду от Етиопия, а третото място зае кенийката Каения Ниери.

При мъжете шампион стана мароканецът Мохамед Шабу. Втори и трети се наредиха Серем Нааман и Чемвено Кипроно, и двамата от Кения.

Александър Василев и Чудомир Черногоров бягаха съответно в полумаратона и в дистанцията от 10 км. Василев се класира на пета позиция, а Черногоров остана извън челната десетка.

В състезанието се включиха и много любители на леката атлетика, които изпълниха улиците на столицата и създадоха истински спортен празник.