Милица Мирчева ще бяга при жените на 8000 м, а Девора Аврамова при девойките под 23 години на 6000 м.

Припомняме, че през 2014-а година Милица спечели сребърен медал при девойките под 23 години на родна земя в Самоков. Две години по-късно през 2016-а тя стана първата българка участвала на маратон на олимпийски игри в Рио де Жанейро, Бразилия.

Мирчева показа супер форма през есента на тази година, след като спечели маратоните на Кюстендил и София, както и полумаратона на Пловдив и стартове от веригата „Рън България“ в Пазарджик и Перник.

Милица остана само на секунда от националния рекорд на маратон на финала на Софийския маратон, където завърши втора с 2:35:03 ч.

В Дъблин една от най-големите звезди ще бъде олимпийският шампион на 1500 м Якоб Ингебригтцен, който ще бяга при мъжете.

Турските представители Ясемин Джан (при жените) и Араш Кая (при мъжете) ще гонят съответно пета и трета титла в тези шампионати.

Състезанието ще бъде предавано директно чрез лайфстрийминг на страницата на Европейската атлетика www.european-athletics.com.

Източник: atletikabg.com