Двубоят започна перфектно за домакините, които първи откриха резултата и в началните пет минути се игра гол за гол. Гостите обаче наложиха надмощие, което се изрази с увеличаване на преднината да 10-ата минута, когато „Пирин“ поведе с шест гола – 3:9. До края на полувремето ситуацията не се промени и така гостите се прибраха на почивката с преднина 10:19.

През второто полувреме и двата тима се хвърлиха в атака. „Локомотив“ успя да отбележи няколко попадения и върна надеждата си за обрат в мача. Но скоростните атаки и точните попадения доведоха до сериозна преднина за „Пирин“, която домакините не успяха да стопят. Така срещата завърши при резултат 26:35.

Така след този двубой „железничарите“ са на 8-ма позиция във временното класиране, без спечелена точка и с голова разлика 82-108. „Пирин 64“ пък вече има 35 пункта и е на лидер в подреждането.

В следващия кръг „Локомотив“ гостува на „Чардафон“ (Габрово). Двубоят е на 23 октомври, от 18:00 часа.