В груповата фаза младите мездренски хандбалисти инкасираха три загуби. Те отстъпиха пред ХК Левски (Левски) с 27:31 гола (на полувремето (12:12), пред ХК Спартак (Варна) с 26:28 (14:17) и пред ХК Осъм (Ловеч) с 23:43 (12:21). Решаващо значение за изхода преди всичко на първите два мача имаха скандалните съдийски решения, които бяха в ущърб на момчетата на треньора Евгени Йоловски.

Така ХК Локомотив М19 (Мездра) се нареди на четвърто място в предварителна група „Б” и съгласно регламента на финалния турнир в основната фаза се изправи срещу домакините от ХК Интер (Благоевград), трети в предварителна група „А”. В драматичен двубой мездренските локомотивци се наложиха с 30:29 гола (на полувремето15:14) и добиха правото да играят за пето-шесто място в крайното класиране.

Съперници в заключителната фаза на Държавния финал днес са: от 09:00 ч. за VII-VIII място Интер (Благоевград) - Левски (Левски ), от 10:30 ч. V-VI място Локомотив (Мездра) - Фрегата (Бургас), от 12:00 ч. за III-IV място Спартак (Варна) - Добруджа (Добрич) и от 14:00 ч. за I-II място Локомотив (Горна Оряховица) - Осъм (Ловеч).

Награждаване на призьорите и закриването на Държавния финал по хандбал е в 15:30 часа.