В груповата фаза на турнира възпитаниците на треньорите Емил Николов и Евгени Йоловски победиха връстниците си от сръбския Ударник (Лозовик) с 13:10 и загубиха от Пожаревац с 8:10 гола.

Така младите "железничари" се класираха на второ място в предварителна група "Б“ при М14 и днес играят с първия от предварителна група "А“ - ХК Белград. Победителят от тази среща ще спори за златните медали в тази възраст, а победеният - за бронзовите.

В по-горната възрастова категория - момчета, родени през 2002 г. (М15), подрастващите хандбалисти на Локо (Мездра) ремизираха с представителите на домакините Смедерево - 12:12, и отстъпиха пред Младост (Ниш) с 12:14 и пред Dejan Krtolica (Славонски брод, Босна и Херцеговина) с 12:13 гола.

Така те заеха четвърто място в предварителна група "Д“ и ще играят с четвъртия от група "Ц“ за разпределение на местата от 13-а до 16-а позиция в крайното класиране при М15.