© bnr.bg

Двубоят започна в бързо темпо и още в 9-та мин след хубава атака голмайсторът на „железничарите“ ЛионелМатадос изненада стража на домакините с перфектно изпълнение и откри резултата 0:1.

Играчите на „Бдин“ „натиснаха газта“ и в следващите минути мачът се игра пред вратата на гостите. Цветомир Тодоров, Брайан Асенов и Валдемар Стоянов бяха близо до изравнителното попадение. Голът обаче падна едва в 35-ата минута след солова акция на Брайан Асенов, който възстанови равенството. Така двата отбора се оттеглиха на почивката при резултат 1:1.

Втората част започна отново с натиск на домакините, който бе оползотворен в 61-вата минута след спорно попадение на Александър Соколов. Крилото на домакините напредна отляво, видя, че стражът на "Локомотив" ена няколко метра пред своята врата и го прехвърли с хубав далечен удар. Топката се отклони от гредата и тупна около голлинията. Страничният съдия отсъди попадение за „Бдин“, което разгневи състезателите и ръководството на „Локомотив“.

Мачът бе решен в 89-ата минута, когато Валдемар Стоянов отбеляза с глава след плонж в наказателното поле на гостите.

Локотив /Мз/ игра в следния състав: Кристиян Дяков, Мариян Кусев, Генади Петров, Васислав Димитров, Стоян Иванов, Митко Красимиров, Петьо Петков, Николай Ганчев, Пламен Валериев, Лионел Матадос, Ивайло Златев (Никълъс Петров, Николай Генов, Гроздан Илиев, Методи Янков, Паоло Петков).

Така след VIII-я кръг локомотивци остават под чертата на 14 място с 4 точки и голова разлика 6:13. В следващия кръг отборът на Ники Нинов приема комшиите от Ботев II (Враца) в събота на 2 октомври от 16:00 ч: