Още в самото начало на срещата Васил Калоянов отправи удар с глава, но кълбото премина над напречната греда. Малко след това стражът на гостите отрази удар на Бояджиев от фаул, а след това отново Калоянов бе неточен.

В 25-та минута Никола Василев изби далечен удар на Деян Иванов. Три минути по-късно "Павликени" стигна до попадение. При първата си опасна атака Пламен Илиев прати топката в мрежата след пас, получен от Христо Марков.

Голът мобилизира още повече домакините, които изравниха в 39-та минута. Васил Сапунджиев стреля от около 30м, не оставяйки никакви шансове за вратаря на павликенчани.

Малко след началото на втората част гостите имаха възможност отново да поведат. Пламен Илиев обаче не успя да засече центрирането на Ивайло Маринов.

69-та минута се оказа щастлива за "железничарите". Светослав Валериев бе фаулиран на границата на наказателното поле. Зад топката застана Ивайло Бояджиев, който направи резултата 2:1 със светкавичен удар.

"Железничарите" бяха подкрепяни мощно и от малки запалянковци, които се бяха подготвили с димки, плакати, знамена и мегафон, създавайки истинска футболна атмосфера по трибуните.

С тази победа "Локомотив" събра актив от 15 точки и голова разлика 15-4, заемайки второто място във временното класиране.

"Локомотив": Васил Асенов, Стефан Стефанов, Генади Петров (к.), Ваньо Иванов, Васил Сапунджиев, Деян Иванов, Ивайло Бояджиев (Паоло Петков), Светослав Валериев (Михаил Бешев), Михаил Иванов (Гроздан Илиев), Васил Калоянов (Тодор Горанов), Ивайло Орлинов (Николай Ганчев)
старши треньор: Диан Попов

"Павликени": Никола Василев (Христо Христов), Хюсеин Вейсов, Георги Христов, Атанас Фиданин, Ивайло Маринов, Тодор Чирпанов, Стефан Иванов, Йордан Йорданов (к), Христо Марков, Мартин Ширтев (Александър Танков), Пламен Илиев (Тихомир Маринов)
старши треньор: Мартин Кръстев

В следващия кръг "железничарите" гостуват на дублиращия тим на "Етър" (Велико Търново). Двубоят на терен "Трифон Иванов" е на 17-ти септември от 17:00 часа.