Домакините поведоха в резултата още в самото начало с два бързи гола. В 5-ата минута Десислав Атанасов засече с глава центриране от корнер на Георги Горанов за 1:0, а в 12-ата минута - капитанът на "зелено-белите", който е бивш играч на „Локомотив”, Николай Ганчев покачи на 2:0 от дузпа, отсъдена за нарушение в пеналта срещу Пламен Валериев. Малко по-късно Ганчев нацели и напречната греда с удар от границата на наказателното поле.

Гостите можеха да се върнат в мача в средата на първото полувреме. Пропуски обаче направиха Лионел Матадос, който от непосредствена близост би на сантиметри от левия страничен стълб, и Петър Димитров, който след извеждащ пас на Матадос от десния фланг стреля от движение, но вратарят на козлодуйци Ивайло Върганов парира удара му.

До почивката "Първа атомна" също отправиха няколко опасни удара - чрез Пламен Трифонов на два пъти и Пламен Валериев, отразени от стража на "червено-черните" Ивайло Сайков, който се завърна наскоро в отбора от чужбина.

През втората част "железничарите" владееха повече топката, а домакините разчитаха предимно на контраатаки.

15-на минути преди края на срещата централният защитник на „червено-черните“ Генади Петров, който вчера навърши 34 години, получи контузия в бедрото и беше сменен принудително.

В добавеното време на двубоя Матадос можеше да вкара поне почетно попадение, но Върганов опази вратата си суха.

Стартови състави: „Първа Атомна“ (Козлодуй):Ивайло Върганов, Еманоил Каменов, Десислав Атанасов, Мирослав Милчев, Александър Герасимов, Пламен Трифонов, Михаил Бешев, Людмил Николов, Пламен Венелинов, Николай Ганчев /к./, Георги Горанов

Резерви: Александър Хърлечанов, Христо Карлуковски, Веселин Кърлиев, Благовест Иванов, Емануел Недялков, Дейвид Гешев, Калин Красимиров

„Локомотив“ (Мездра): Ивайло Сайков, Мартин Димитров, Генади Петров, Васислав Димитров, Давид Стоянов, Антонио Абаджиев, Светослав Валериев, Браиан Стоянов /к./, Петър Димитров, Лионел Матадос, Валдемар Стоянов

Резерви: Милен Иванов, Мартин Михайлов, Александър Миков, Николай Генов, Явор Янков, Владимир Найденов, Методи Янков

След този двубой„червено-черните”делят 12-а-14-а позиция, заедно с „Етър 2” (Велико Търново) и Янтра (Полски Тръмбеш) с по 3 т.

В следващия кръг „Локо” (Мездра) приема новака в групата „Левски 2007” (Левски). Двубоят е в неделя, 6-ти септември, от 17:00 часа.