Срещата на стадион „Локомотив” започна с натиск на домакините, който обаче не доведе до нищо опасно пред вратата, пазена от Юлиян Весков.

В средата на първата част „железничарите” организираха хубава атака. Светослав Бонев напредна по десния фланг и центрира към наказателното поле, но стражът на гостите показа класа и изби топката с една ръка.

Десетина минути по-късно гостите опитаха да изненадат, завърналия се след контузия под рамката на „Локомотив”, Кристиян Дяков. Топката попадна у непокрития Ангел Каишев, който шутира от около 30 метра, пращайки кълбото в напречната греда.

Второто полувреме започна перфектно за домакините, които откриха резултата в 50-ата минута. Методи Янков нахлу в наказателното поле и центрира към Антонио Йорданов, който отблизо прати кълбото в мрежата за 1:0.

Четири минути по-късно се получи разбъркване в наказателното поле на „Локомотив”, но Кристиян Дяков бе най-съобразителен и успя да улови топката.

В 60-ата минута, игралият в „Локомотив” (Мездра), Александър Кирилов центрира към Денис Димитров. Той се обърна и подаде към непокрития Александър Веселинов, който вкара за 1:1.

В 71-ата минута гостите направиха пълен обрат. Християн Илиев финтира двама бранители на домакините в наказателното поле и пусна пас към Александър Веселинов, който не сгреши за 1:2.

В 82-ата минута, влезлият като резерва Любомир Веселов напредна по десния фланг и центрира към наказателното поле, Кристиян Дяков излезе, за да боксира, но увисна и оставения сам Георги Стоянов с глава оформи крайния резултат.

Така „Локомотив” (Мездра) остава на 11-та позиция във временното класиране с актив от 43 точки.

„Локомотив”: Кристиян Дяков, Антонио Абаджиев, Васислав Димитров (к.), Давид Стоянов, Николай Генов, Никола Цолов, Милен Василев, Методи Янков, Лионел Матадос, Светослав Бонев (Владимир Найденов), Антонио Йорданов
старши треньор: Николай Нинов

„Дреновец”: Юлиян Весков, Александър Кирилов, Ангел Каишев, Калоян Цветков (к.), Християн Илиев (Чавдар Александров), Денис Димитров, Георги Стоянов, Александър Веселинов (Кристиян Илиев), Ивайло Андреев (Любомир Веселов), Янек Кирилов
старши треньор: Стефан Стефанов

В следващия кръг „железничарите” гостуват на дублиращия тим на „Ботев” (Враца). Срещата в спортен комплекс „Христо Ботев” е на 23-ти май от 18:00 часа.