Първото полувреме бе по-равностойно като и двата отбора успяха да пратят кълбото в мрежата. Домакините имаха добра възможност още в 5-ата минута, когато Браиан Стоянов отправи далечен шут, но топката премина покрай левия стълб на вратата, пазена от Върганов.

В 12-ата минута гостите откриха резултата след грешка на защитата в „червено-черно“, от която се възползва бившият състезател на тима от Мездра – Антонио Йорданов.

Четири минути по-късно Давид Стоянов напредна отляво, центрира към наказателното поле, но Петър Димитров прати топката покрай страничния стълб на вратата. В 22-ата минута гостите опитаха да удвоят резултата, но Кристиян Дяков парира удара. В ответната атака опитният нападател Петър Димитров опита да изненада вратаря на гостите с далечен изстрел, но кълбото прелетя над вратата.

„Локомотив“ се върна в мача в 27-ата минута, когато Петър Димитров изравни с атрактивен удар. Веднага след гола на домакините, Антонио Йорданов побърза да поведе своя тим към успеха. Той получи извеждащ пас и напредна към наказателното поле на „железничарите“, но си поведе дълго топката и Кристиян Дяков улови.

В 29-ата минута капитанът на „Първа атомна“ Николай Ганчев, който е бивш футболист на „Локомотив“, покачи на 1:2 с удар от границата на наказателното поле.

В 40-ата минута гостите вкараха трето попадение, автор на което стана Пламен Трифонов. В самия край на първата част удар на Николай Ганчев премина високо над вратата.

Втората част започна с натиск на гостите.Те получиха фаул в 52-ата минута, но от него не последва нищо опасно. В ответната атака Петър Димитров изведе Браиан Стоянов, но капитанът прати топката в обсега на Върганов.

В 60-ата минута Десислав Атанасов направи резултата 1:4 с удар от близка дистанция. След това попадение Петър Димитров напусна терена, при неспряна игра. Видимо изнервен, той изрита една топка и влезе в съблекалнята. На негово място се появи Владимир Найденов. Четири минути по-късно Васислав Димитров вкара за 2:4.

Победното пето попадение за състава на „Първа атомна“ вкара влезлият като резерва Давид Асенов, точно преди последния съдийски сигнал.

Следващата проверка на „червено-черните“ е на 29-ти юли, сряда, когато ще гостуват на юношите до 19 години на „Локомотив“ (София).

Последната проверка на „Локомотив” е на 1-ви август, събота, срещу тима на „Чавдар” (Етрополе).

„Локомотив“: Кристиян Дяков, Мартин Михайлов, Михаил Михайлов, Александър Костадинов, Давид Стоянов, Гроздан Илиев, Васислав Димитров, Браиан Стоянов (к.), Николай Ковачев, Петър Димитров (Владимир Найденов) и Методи Янков
Старши-треньор: Николай Нинов

„Първа атомна“: Ивайло Върганов, Веселин Кърлиев(Маринов), Десислав Атанасов, Калин Красимиров, Александър Герасимов, Людмил Николов, Николай Ганчев(к.), Пламен Трифонов, Януш Янушев, Пламен Венелинов(Давид Асенов), Антонио Йорданов(Благовест Иванов)
Старши-треньор: Анатоли Тонов

Главен съдия: Росен Гановски (Враца)
Асистенти: Славян Добрев и Георги Бенчовски (Враца)