В 8-ата минута врачани имаха претенции за 11-метров наказателен удар за нарушение срещу Ремзи Неджип, които не бяха уважени от рефера Михаел Павлов. Десет минути по-късно, удар на футболист в червено премина покрай вратата, пазена от Ивайло Сайков. Последва изстрел на Валдемар Стоянов, уловен от Христо Георгиев. В 19-ата минута падна голът, който раздели двата тима, и донесе успеха за домакините. Лионел Матадос изпълни корнер, получи се разбъркване в наказателното поле и Владимир Найденов се оказа най-съобразителен, пращайки кълбото в мрежата на „Ботев“.

Малко по-късно, Любослав Младенов стреля от дистанция, но топката премина покрай десния стълб на вратата на „Локомотив“. 11 минути преди края на първата част, стражът на домакините извърши нарушение пред наказателното си поле, за което бе санкциониран с жълт картон. Зад топката застана Виктор Василев, който стреля много неточно. Последва удар на Матадос, отразен от Георгиев. В 45-ата минута „черно-белите“ в този мач останаха с 10 души. Паоло Петков получи втори жълт картон, респективно червен, за спорно нарушение срещу Николай Методиев.

През втората част натискът на домакините продължи. В 52-ата минута топовен удар на Милен Василев прелетя над сглобката. Няколко минути по-късно врачани получиха право да изпълнят фаул за игра с ръка на играч от „Локомотив“. Вратарят на „железничарите“ показа класа и боксира. В края на двубоя врачани нацелиха гредата след удар на Борислав Боянов. Така след тази среща, „железничарите“ имат актив от 23 точки, а врачани остават с 30 пункта.

„Локомотив“: Ивайло Сайков, Мартин Михайлов, Генади Петров, Васислав Димитров, Светослав Валериев, Владимир Найденов (Никола Цолов), Николай Генов (Методи Янков), Паоло Петков, Лионел Матадос, Валдемар Стоянов (к.), Милен Василев
Старши треньор: Николай Нинов

„Ботев-2“: Христо Георгиев, Христо Христов (Ивайло Маринов), Цветко Иванов, Любослав Петров, Людмил Йотов, Ивайло Кунчев (к.), Любослав Младенов, Николай Методиев (Тодор Георгиев), Ремзи Неджип, Виктор Василев, Кирил Кръстев (Борислав Боянов)
тарши треньор: Любен Любенов

Жълти картони: Сайков, Михайлов, Петков (Л), Йотов, Кунчев (Б)
Червени картони: Петков (Л)

Главен съдия: Михаел Павлов (В.Търново)
Асистенти: Милен Арабаджиев и Борислав Борисов (В.Търново)

В последния кръг от есенния дял на шампионата „железничарите“ гостуват на „Партизан“ (Червен бряг). Срещата е на 29-ти ноември от 14:30 часа.