Домакините имаха кадрови проблеми, но въпреки тях излязоха мотивирани за успеха и успяха да се преборят за трите точки.

От състава на Николай Нинов отсъстваха капитанът Валдемар Стоянов и защитниците Цветко Иванов и Камен Каменов. Като титуляри стартираха Светослав Бонев, Никола Цолов и Валентин Христов, а в резервите бяха записани още Никълс Петров и Божидар Цветков.

Първата възможност за мездренчани дойде в 10-ата минута когато Милен Василев бе фаулиран в близост до наказателното поле. Зад топката застана Лионел Матадос, който прати кълбото в обсега на Радослав Рашков.

Гостите от Полски Тръмбеш откриха резултата в 13-ата минута. Красен Каравелов не остави шанс на Ивайло Сайков с шут от границата на наказателното поле.

До края на първата част не се случи нищо опасно, като двата тима пропуснаха няколко добри възможности да се разпишат.

Второто полувреме започна със слаб шут на Гроздан Илиев, уловен от вратаря на гостите.

Минути по-късно синът на легендарния Бончо Генчев – Любомир стреля опасно, но топката премина на сантиметри покрай левия стълб на вратата, пазена от Ивайло Сайков.

В 60-ата минута падна изравнителният гол след мощен диагонален удар Лионел Матадос от около 25 метра.

Последва шут на юношата Никола Цолов, но вратарят на гостите бе добре пласиран и отрази удара.

В 71-ата минута Матадос отбеляза победния гол и попадна у прегръдките на съотборниците си. Милен Василев напредна по левия фланг и центрира към наказателното поле. Топката се озова в непокрития Матадос, който я прати неспасяемо във вратата на Рашков.

До края на срещата не паднаха повече голове и така двубоят от 29-ия кръг завърши с победа за „Локомотив“ (Мездра).

"Локомотив": Ивайло Сайков, Методи Янков, Генади Петров (к.), Васислав Димитров, Гроздан Илиев, Светослав Бонев (Владимир Найденов), Светослав Валериев, Никола Цолов, Милен Василев (Божидар Цветков), Лионел Матадос, Валентин Христов
старши треньор: Николай Нинов

"Янтра": Радослав Рашков (к.), Исмаил Мастънов, Иван Иванов (Ружди Руждиев), Красен Каравелов (Александър Божуранов), Красен Славчев, Любомир Генчев, Николай Иванов, Ростислав Данчев, Тихомир Антонов(Бранислав Ботев), Тони Маречков, Янислав Илиев
старши треньор: Петър Кръстев

Жълти картони: Василев, Сайков (Л), Данчев (Я)

След този мач „железничарите“ се върнаха на 10-та позиция във временното класиране с актив от 40 точки и голова разлика 40:36.

В следващия кръг „Локомотив“ гостува на „Бдин“ (Видин). Двубоят е на 9-ти май от 17:00 часа.