Първото полувреме започна с натиск на „Локомотив“ като още в 6-ата минута те стигнаха до фаул в тяхна полза, но от отсъденото нарушение не последва опасност пред вратата на „Пещера“.

Две минути по-късно домакините опитаха да изненадат съперника с далечен шут, но топката прелетя над вратата.

В 10-ата минута новото попълнение Кристиян Дончев запази мрежата на „червено-черните“ суха. В ответната атака „Локо“ откри резултата след удар на Давид Стоянов от границата на наказателното поле.

В 25-ата минута гостите получиха правото да изпълнят свободен удар, но кълбото бе изпратено над вратата, пазена от Дончев.

Само 2 минути по-късно, „Пещера“ (Галата) изравни резултата след точно изпълнен фаул, който не остави никакъв шанс на вратаря на домакините.

След половин час игра, възпитаниците на Ники Нинов получиха шанс да изпълнят дузпа. Зад бялата точка застана капитанът Браиан Стоянов. Неговият удар бе много лек и вратарят на гостите улови топката.

Второто полувреме стартира ударно за състава от Мездра и закономерно „железничарите“ отбелязаха три попадения.

Головете за „локомотивци“ дойдоха след извеждащи пасове, като точни бяха Александър Костадинов, Методи Янков и Светослав Валериев.

Старши треньорът Николай Нинов заложи на следния стартов състав: на вратата на „Локомотив“ застана новото попълнения Кристиян Дончев. Пред него, в центъра на защитата, действаха Явор Янков, Михаил Михайлов и Мартин Михайлов. Отляво бе Давид Стоянов, а отдясно - Александър Костадинов, а Борислав Симеонов, Светослав Валериев, Гроздан Илиев и капитанът Браиан Стоянов оформиха халфовата линия. На върха на атаката бе Методи Янков.

Главен съдия на двубоя бе Росен Гановски от Враца.

Следващата проверка на „Локо“ (Мездра) е в събота, 11-ти юли, от 18:30 часа. Тогава „железничарите“ приемат на градския стадион новака в Трета Северозападна лига - „Академия Ботев“ (Враца).