Първа победа в първенството по футбол на „А” областната група във Врачанско постигна Локомотив (Мездра). В двубой от 2-ия кръг на шампионата „железничарите” се наложиха с 4:0 над тима на Ботев (Криводол). С хеттрик се отличи нападателят Валдемар Стоянов, едно попадение добави плеймейкърът Борис Тончев. Срещата на градския стадион изгледа заместник-председателят на Народното събрание Явор Хайтов.

Мездренци имаха пълно превъзходство през целия мач, като освен четирите вкарани гола, изпуснаха още дузина чисти положения. През първата част пропуски направиха Валдемар Стоянов, Марио Иванов, Марио Велинов и Преслав Петков.

Резултатът бе открит в 17-ата мин., когато Александър Миков изведе Стоянов по дясното крило, той напредна на скорост и с диагонален удар под напречната греда прати топката в мрежата. Три минути преди края на първото полувреме Велинов центрира отляво в наказателното поле, където Стоянов с глава засече за 2:0.

През втората част темпото на игра спадна, но въпреки това локомотивци вкара-ха още два гола. В 58-та мин. след постепенна атака на „железничарите” Стоянов отбеляза третия си гол в мача. В 66-ата мин. Борис Тончев с техничен удар от границата на пеналта прехвърли вратаря на гостите за крайното 4:0.

В следващия кръг Локо (Мездра) гостува на Дунав 2016 (Селановци).

Останалите три отбора от община Мездра също постигнаха победи в този кръг. Най-убедителен успех записа Скала 2015 (Оселна), която разгроми Балкански (Михайлово) с 12:0. Николай Гришев вкара 6 попадения, капитанът Димитър Георгиев и Емануил Иванов добавиха по две, а по веднъж бяха точни Иван Крумов и Владимир Стоянов.

Околчица (Моравица) се наложи убедително над Огоста (Хайредин) с 5:1. Иван Иванов отбеляза 4 попадения, а едно добави Цветан Николов - Бербатов.

Скала (Зверино) победи Дунав 2016 (Селановци) с 1:0. Точен за домакините бе Денис Георгиев в 72-ата мин. на мача.