Първа победа през пролетния полусезон на първенството в „Б” група постигнаха футболистите на Локомотив (Мездра). В среща от 22-ия кръг на шампионата те се наложиха с 2:0 у дома над шестия в таблицата - Банско, и по този начин съхраниха своите шансове за оставане в групата. Точни за „железничарите” бяха 23-годишният конгоанец с френски паспорт Любоя Арсен в средата на първото полувреме и офанзивният халф Златко Бонев 15-на мин. пред края на мача. Това е първа победа на „червено-черните” от повече от четири месеца насам - предишната бе с 4:2 срещу втория тим на Литекс в последния есенен кръг.

Домакините започнаха по-активно двубоя и още 21-ата мин. стигнаха до гол: тогава Антонио Хаджииванов изведе зад защитата на гостите Арсен, който преодоля вратаря Стоянов и изведе локомотивци напред в резултата - 1:0.

До почивката се запомниха пряк свободният удар на Хаджииванов в 23-ата мин., при който след рикошет в стената топката срещна левия страничен стълб, както и опасният изстрел над напречната греда на капитана Стоян Георгиев в 25-ата мин. след разбъркване пред вратата на „козлите”.

През втората част мездренци продължиха да нападат по-опасно, като добри възможности за отбелязване на гол се разкриха пред Златко Бонев и левия халф-бек Емил Петров - последният направи хубав самостоятелен пробив, но изстрелът му бе париран от стража на гостите. Така се стигна до 76-та мин., когато след асистенция на Любомир Христов с диагонален удар Бонев оформи крайното 2:0.

Локо (Мездра) игра в състав: Николай Кръстев, Емил Петров, Георги Георгиев, Евгени Тунтев, Стоян Георгиев (кап.), Колибали (90 мин. Мартин Митов), Майкъл Тевия, Антонио Хаджииванов (87 мин. от Денис Цолев), Манол Чапов (74 мин. от Любомир Христов), Златко Бонев и Арсен. Домакинската победата на мездренци изгледа зам.-председателят на Народното събрание Явор Хайтов.

След този успех, пети през сезона, локомотивци продължават да заемат 14-то място във временното класиране, но вече с актив от 20 т., само на две точки от спасителното 13-то място. В следващия кръг росонерите приемат последния в таблицата Септември (Симитли). Мачът е в събота (9 април) от 17.00 часа на градския стадион.