Гостите от Свищов откриха резултата още в 3-ата минута чрез Преслав Антонов. Домакините се върнаха в двубоя в 8-ата минута, когато опитният нападател Петър Димитров вкара за 1:1.

В 18-ата минута „студентите” опитаха да изненадат стража на „Локомотив”, но Кристиян Дяков внимаваше и парира удара. Три минути по-късно капитанът Браиан Стоянов прати кълбото в мрежата, пазена от Виктор Владимиров, но попадението не бе зачетено заради засада.

В 24-ата минута, завърналият се от чужбина, Валдемар Стоянов стреля отблизо, но вратаря улови топката. В 32-ата минута Сонер Хюсеин от „Академик” опита далечен удар, но кълбото премина високо над вратата на „Локомотив”.

В 39-ата минута свищовлии бяха близо до повеждане в резултата, но топката премина на сантиметри покрай левия стълб на вратата. Пет минути преди края на първата част имаше напрежение между Браиан Стоянов от „Локомотив” иВалентин Антонов – „Академик”. Ситуацията се размина само с устна забележка.

Малко след началото на второто полувреме „червено-черните” ликуваха след като Лионел Матадос отбеляза за 2:1.

След час игра „Академик” получиха правото да изпълнят свободен удар. Зад топката застана Валентин Антонов, който прати кълбото право в ръцете на Кристиян Дяков.

В 80-ата минута Лионел Матадос бе на отлична позиция за гол, но вратарят Виктор Владимиров спаси удара.

В 81-минута на срещата домакините останаха с човек по-малко. Гроздан Илиев си изкара втори жълт и респективно червен картон.

До края на мача не падна гол и така двубоят завърши 2:1 в полза на „железничарите”.

Стартови състави:
„Локомотив”: Кристиян Дяков, Мартин Димитров (Николай Генов), Генади Петров, Васислав Димитров, Давид Стоянов, Светослав Валериев, Гроздан Илиев, Браиан Стоянов (к.), Лионел Матадос (Антонио Абаджиев), Петър Димитров (Владимир Найденов), Валдемар Стоянов (Методи Янков)
старши-триньор: Николай Нинов

„Академик”: Виктор Владимиров, Иван Ганев (к.), Пламен Ангелов, Георги Йорданов, Веселин Габров (Иво Иванов), Момчил Тодоров (Димитър Велизаров), Валентин Антонов, Мартин Колев, Преслав Антонов (Димитър Костадинов), Сонер Хюсеин (Кристиян Аначков), Преслав Петков (Радой Батов)
старши-треньор: Борислав Борисов

Жълти картони: Браиан Стоянов, Гроздан Илиев (Л), Иван Ганев, Димитър Велизаров(А)

Червени картони: Гроздан Илиев (Л)

Главен съдия: Венислав Живков (Монтана)
Асистенти: Даниел Цолов (Монтана) и Денис Христов (Плевен)
Четвърти съдия: Ивайло Благоев (Плевен)
Делегат: Радой Христов (Монтана)

Останалите резултати в кръга:

„Етър-2” (Велико Търново) 3:2 „Спартак” (Плевен)
„Локомотив” (Дряново) 4:0 „Трявна” (Трявна)
„Пещера” (Галата) 1:1 „Левски” (Лом)
„Вихър” (Славяново) 4:0 „Левски” (Левски)
„Дреновец” (Дреновец) 1:1 „Павликени” (Павликени)
„Севлиево” (Севлиево) 3:0 „Бдин” (Видин)
„Янтра” (Полски Тръмбеш) 1:1 „Първа атомна” (Козлодуй)
„Ботев-2” (Враца) 4:1 „Партизан” (Червен бряг)

В следващия кръг момчетата на Николай Нинов гостуват на „Първа атомна” (Козлодуй). Двубоят е на 30-ти август, неделя, от 18:00 часа.