Символичните домакини от Горна Оряховица стартираха мача по-активно като откриха резултата още в 10-та минута. Димитър Байдаков се разписа след двойно подаване с Тодор Бакърджиев.

В 25-та минута мездренчани получиха фаул на пенала, но ударът на Светослав Бонев срещна стената.

В самия край на полувремето горнооряховските „железничари” удвоиха преднината си след попадение на Красимир Гавазов.

Втората част започна отлично за „черно-белите”, които получиха правото да изпълнят 11-метров наказателен удар. Точен от бялата точка бе Тодор Бакърджиев, правейки резултата класически.

Малко по-късно пробив на Методи Янков не доведе до нищо и атаката на гостите от Мездра приключи.

В 74-та минута Ивайло Тодоров се разписа за 4:0, а четири минути по-късно влезлият като резерва Кристиян Дечев оформи крайното 5:0 в полза на своя тим. Това бе дебютно попадение за роденият през 2005 година футболист.

„Локомотив” (ГО): Иван Петров, Стефан Иванов, Мартин Минчев, Ивайло Тодоров, Денислав Николаев, Деян Дончев, Емил Копаранов, Янислав Цачев, Тодор Бакърджиев, Красимир Гавазов, Димитър Байдаков. В игра се появиха Ивайло Стефанов, Александър Краев, Йордан Станев, Кристиян Дечев, Йозгюр Кезим).
старши треньор: Светлин Иванов

„Локомотив” (Мз): Васил Вълчев, Николай Генов, Методи Янков, Тихомир Динев, Томи Костадинов, Йоан Цанев, Никола Цолов, Стивън Докьов, Паоло Петков, Иван Аспарухов – младши, Светослав Бонев.
Като резерви се появиха Константин Здравков, Виктор Митрински и Никъл Петров.
старши треньор: Диан Попов

С тази победа „Локомотив” (Горна Оряховица) се класира за зоналния финал, където ще срещне състава на „Партизан” (Червен бряг).Победителят в Зона Велико Търново продължава битката за трофея с участие в полуфиналите, за които се класират по един представител от четирите зони.