Отборът на „Локомотив“ (Мездра) надигра с категоричното 3:1 последния във временното класиране тим на „Трявна“. Момчетата на Николай Нинов бяха по-добрият отбор, като гостите разчитаха предимно на контраатаки. От състава на домакините отсъстваха контузените Явор Янков, Цветко Иванов и Камен Каменов, както и наказаните Васислав Димитров и Митко Красимиров.

Мачът започна в спокойно темпо, като действията и на двата отбора се развиваха главно в центъра на терена. В първите минути в играта на домакините липсваше идея, което доведе до поредица неточни пасове и прибързани отигравания. Едва в средата на полувремето удар на Милен Василев премина покрай левия стълб на вратата на гостите. Много добро впечатление с играта си направи юношата Никола Цолов. В 30-та минута той отправи далечен шут, който прелетя на сантиметри над напречната греда.

В предпоследната 44-та мин. „черно-белите“ в този мач получиха правото да изпълнят пряк свободен удар. Топкта бе поставена на около 25 м. от вратата на гостите. Зад кълбото застана капитанът Браиан Стоянов, който стреля неспасяемо и откри резултата.

През втората част домакините вдигнаха оборотите и притиснаха тревненци в собствената им половина. Натискът и териториалният превес дадоха резултат и в 60-та мин. Гроздан Илиев изненада стража на гостите Мирослав Киров с техничен изстрел и удвои резултата.

Гостите обаче не бяха готови да се предадат и само 5 мин след попадението на Илиев организираха бърза контраатака, която завърши с гол на Тихомир Маринов за 2:1.

Мездренчани имаха още няколко добри възможности, но не успяха да реализират. В добавеното от главния рефер Галя Ечева време - 92-та мин,, Валдемар Стоянов оформи крайното 3:1 след асистенция на Милен Василев.

Малко преди двубоя стана ясно, че бившият треньор на мездренчани Мартин Кушев е изненадал бившите си възпитаници с трогателен жест, подарявайки на отбора оригинална маркова топка „Адидас”.

Стартови състави:
„Локомотив“: Кристиян Дяков, Методи Янков, Генади Петров, Браиан Стоянов (к.), Николай Генов, Гроздан Илиев, Никола Цолов, Милен Василев, Лионел Матадос (Божидар Цветков), Владимир Найденов (Росен Крумов), Валдемар Стоянов
старши треньор: Николай Нинов

„Трявна“: Мирослав Киров (к.), Денис Дачев, Станислав Атанасов (Цанко Славов), Веско Караколев, Октай Азисов, Георги Атанасов (Димитър Митов), Александър Дамянов (Мартин Ширтев), Георги Георгиев, Тодор Чирпанов, Тихомир Маринов, Даниел Тотев
старши треньор: Хюсеин Вейсов

Жълти картони: Гроздан Илиев, Методи Янков, Браиан Стоянов (Л), Георги Атанасов (Т)

Главен съдия: Галя Ечева (В. Търново)
Асистенти: Здравко Николов и Йорданка Корчева (В.Търново)
Четвърти съдия: Николай Малджански (Монтана)
Делегат: Милен Бельов (Враца)

В следващия, междинен кръг, „железничарите“ гостуват на „Спартак“ (Плевен). Срещата е на 31 март от 16:00 часа.