„Локомотив“ откри в 9-та минута чрез своя капитан Николай Ганчев, който бе точен от пряк свободен удар.

В 20-та минута „болярите“ имаха претенции за дузпа. Стражът на домакините Васил Асенов изби топката, нападателят на гостите догони кълбото и хвърлилият се вратар събори играча във виолетово. Реферът обаче даде знак играта да продължи.

Девет минути по-късно Деян Иванов вкара за 2:0 след рикошет в тялото на вратаря на „Етър“ - Пресиян Петков.

„Болярите“ върнаха един гол в 42-ата минута чрез Александър Гугучков. В последната минута на първата част домакините направиха резултата 3:1 с удар от точката за дузпа на Михаил Иванов.

В 55-та минута етърци успяха да намалят изоставането. Даниел-Виктор Кънчев нацели гредата, а при добавката влезлият на почивката Калоян Ненчев бе безпогрешен.

Радостта на „болярите“ бе кратка, тъй като Антонио Йорданов финтира трима играчи на гостите и вкара красив гол с диагонален прехвърлящ удар за 4:2.

Десет минути преди последния съдийски сигнал „железничарите“ оформиха крайния резултат. В прегръдките на своите съотборници се озова Пламен Венелинов.

След този успех възпитаниците на Диан Попов се изкачиха на 12-то място във временното класиране с актив от 26 точки и голова разлика 27-40. „Болярите“ пък вече са 13-ти с два пункта по-малко и голово съотношение 38-71.

„Локомотив: Васил Асенов, Стефан Стефанов, Васил Сапунджиев, Ваньо Иванов, Николай Ганчев (к.), Гроздан Иванов, Михаил Иванов (Митко Красимиров), Деян Иванов, Пламен Венелинов (Паоло Петков), Светослав Валериев (Антонио Йорданов), Иван Аспарухов (Стоян Иванов)
старши треньор: Диан Попов

„Етър-2“: Пресиян Петков (к.), Александър Гугучков, Даниел-Виктор Кънчев, Димитър Колимечков, Ерик Костов (Росен Върбишки), Ивалин Петков, Исмаил Ибрямов (Златин Бонов), Мартин Ангелов (Христо Марков), Кристиян Димитров, Север Алиев, Траян Димитров (Калоян Ненчев)
старши треньор: Николай Катъров

В следващия кръг „Локомотив“ гостува на „Ювентус“ (Малчика). Срещата е на 11-ти май от 18:00 часа.