Двубоят започна равностойно и въпреки горещото време двата тима атакуваха и търсеха гола. Гостите от „Дреновец” откриха резултата в 14-ата минута след хубав удар от малък ъгъл на Гълъб Герасимов.

Домакините натиснаха съперника и пресата даде резултат в 27-ата минута, когато Ивайло Златев се разписа за 1:1, след асистенция на Давид Стоянов.

До края на първата част гостите създадоха по-чистите положения за гол, но отличните намеси на стража на „Локомотив” Кристиян Дяков запазиха резултата.

През втората част високите температури надделяха и липсваха опасни положения пред двете врати.

Попадения не паднаха и срещата завърши 1:1.

Стартови състави: „Локомотив”: Кристиян Дяков, Мариян Кусев, Генади Петров (к.), Васислав Димитров, Митко Красимиров, Гроздан Илиев, Методи Янков, Давид Стоянов, Радослав Зарев, Пламен Валериев, Ивайло Златев (Стоян Иванов, Паоло Петков, Милен Василев, Петьо Петков, Никола Цолов, Ивайло Иванов)
старши треньор: Николай Нинов

„Дреновец”: Трифон Соколов, Емилиян Иванов, Боби Симеонов, Пламен Ненов, Ивайло Андреев, Денис Пепелярски, Християн Илиев (к.), Денис Димитров, Гълъб Герасимов,Любомир Веселов, Пиер Пиеров (Тихомир Тончев, Мартин Мартинов, Костадин Илиев, Ангел Каишев, Александър Веселинов, Александър Кирилов)
старши треньор: Александър Петров

В следващата проверка „железничарите” приемат дублиращия състав на „Ботев” (Враца). Двубоят е на 31-ви юли от 10:30 часа.