Срещата започна ударно за домакините, които откриха резултата още в 4-та минута. Капитанът на „болярите” – Димитър Байдаков получи отляво и с глава не остави шанс на Ивайло Сайков. В 9-та минута Христо Марков излезе сам срещу стража на гостите, който отрази изстрела. Последваха два неточни удара за „Локомотив”. Първо юношата Светослав Бонев прати топката високо над вратата, а след това Валдемар Стоянов прати кълбото в обсега на Пресиян Петков.

В 17-та минута след страхотен рейд на Байдаков, нападателят центрира към наказателното поле, където бе Марио Балъков. Той стреля, но Сайков отрази удара. В 37-та минута „Локомотив” получи правото да изпълни фаул в близост до наказателното поле. Зад топката застана капитанът на „железничарите”, който прати кълбото високо над напречната греда.

Втората част започна отлично за „виолетовите”. Само три минути след първия съдийски сигнал, Марио Балъков напредна отляво и с хубав удар, покрай излезлия Сайков, удвои преднината на домакините.

В 65-ата минута „болярите” организираха бърза контраатака. Димитър Байдаков напредна отляво, центрира към племенника на Красимир Балъков – Марио, но пасът бе по-дълъг и нападателят се размина с топката.

Петнайсет минути преди последния съдийски сигнал Светослав Бонев опита да върне гостите в двубоя, но бе неточен. Три минути по-късно шут на Гроздан Илиев прелетя над вратата, пазена от Петков.

В 83-ата минута домакините създадоха атака като „по учебник”. Отново Димитър Байдаков напредна по левия фланг и пусна пас към Христо Марков, който оформи крайното 3:0.

Стартови състави:
„Локомотив”: Ивайло Сайков, Камен Каменов, Генади Петров, Васислав Димитров, Гроздан Илиев, Милен Василев, Методи Янков, Лионел Матадос, Валдемар Стоянов (к.), Светослав Бонев и Валентин Христов
старши треньор: Николай Нинов

„Етър-2”: Пресиян Петков, Десислав Пенев, Димитър Динев (Борислав Марков), Димитър Байдаков (к.), Кристиян Кънчев (Димитър Колимечков), Кристиян Иванов, Марио Балъков, Стивън Манолов (Калоян Ненчев), Теодосий Райков, Христо Марков и Юлиян Райков
старши треньор: Марин Стефанов

Главен съдия: Мирослав Михайлов (Плевен)

Стадион: "Трифон Иванов" - Велико Търново

След тази среща „железничарите” остават на девето място с актив от 37 точки, а дубълът на „Етър” – на 14-то, с 26 пункта.

В следващия кръг „Локомотив” приема съименника си от Дряново. Двубоят е на 18-ти април, от 17:00 часа.