Първото полувреме премина равностойно като двата тима не рискуваха излишно.

В 7-ата минута футболист на гостите се озова сам срещу Кристиян Дяков, но стражът на домакините се справи отлично със ситуацията. Малко по-късно Ивайло Златев от „Локомотив“ отправи удар с глава, но вратарят на „Дреновец“ улови кълбото.

В средата на първата част „железничарите“ имаха претенции за 11-метров наказателен удар, след като Пламен Валериев бе съборен в наказателното поле, но реферът остана безмълвен.

В края на полувремето атрактивен удар на Златев прелетя на сантиметри покрай левия стълб на вратата, пазена от Иванов.

Втората част започна перфектно за домакините, които откриха резултата в 50-ата минута. Методи Янков пресече пас близо до наказателното поле на гостите, напредна по десния фланг и прати топката във вратата неспасяемо за 1:0.

Седем минути по-късно офанзивният халф Пламен Валериев бе съборен в пеналта и арбитърът отсъди дузпа. Точен от бялата точка бе Васислав Димитров, правейки резултата 2:0.

В 64-ата минута гостите също получиха правото да изпълнят 11-метров наказателен удар, след като влезлият като резерва Николай Генов фаулира Мартин Мартинов. Точен за 2:1 бе Александър Веселинов.

Само две минути бяха необходими на „Локомотив“, за да възстанови преднината от две попадения, след страхотен гол с глава на Мариян Кусев.

В 69-ата минута, след грешка в защитата на домакините, Любомир Веселов отбеляза за 3:2. Само след девет минути Мартинов се оказа непокрит и отблизо изравни резултата, давайки надежда на своя тим за нещо повече.

До края на срещата не паднаха повече голове и така проверката завърши 3:3.

„Локомотив“: Кристиян Дяков, Мариян Кусев, Генади Петров (к.), Васислав Димитров, Радослав Зарев, Гроздан Илиев, Методи Янков, Пламен Валериев, Ивайло Златев, Злати Тонов, Милен Василев (Петьо Петков, Николай Генов, Никола Цолов, Светослав Бонев, Вилияс Валериев, Али Пехливан)
старши треньор: Николай Нинов

„Дреновец“: Людмил Иванов, Християн Илиев, Янек Кирилов (к.), Александър Веселинов, Денис Димитров, Борис Георгиев, Любомир Веселов, Георги Тодоров, Чавдар Александров, Йордан Йорданов, Ивайло Андреев (Емилиян Иванов, Мартин Мартинов, Трифон Соколов, Генади Николов, Гълъб Герасимов, Пламен Ненов)
старши треньор: Александър Петров

Следващата контрола на „Локо“ (Мездра) е на 24 юли, когато момчетата на Николай Нинов приемат състава на „Бдин“ (Видин).