Гостите от Мездра откриха резултата в 20-та минута чрез Ивайло Бояджиев. Малко по-късно Васил Калоянов покачи на 2:0.

Втората част започна отлично за „Локомотив“, който направи резултата класически след точен удар на Ваньо Иванов.

Добрият аванс не отказа гостите и те продължиха да атакуват като с пропуски се отчетоха Ваньо Иванов и Васил Калоянов.

В 60-та минута „болярите“ изпълниха корнер, топката беше избита, а след това върната пред вратата на „железничарите“, където най-съобразителен се оказа Росен Върбишки, пращайки я в мрежата за 1:3.

Точка на спора сложи Ивайло Бояджиев в 71-та минута, отбелязвайки четвърто попадение за „черно-белите“. В последните секунди на срещата Атанас Атанасов оформи крайния резултат 2:4.

Стартов състав на „Етър“: Теодор Иванов, Александър Краев, Георги Иванов, Денис Мартинов, Ивалин Петков, Ивелин Иванов, Исмаил Ибрямов, Калоян Ненчев, Росен Върбишки, Траян Димитров, Васко Първанов (Атанас Атанасов, Денислав Георгиев, Димитър Колев, Север Алиев).

„Локомотив“ стартира в следния състав: Васил Асенов, Стефан Стефанов, Генади Петров (к.) , Васил Сапунджиев, Николай Ганчев, Деян Иванов, Ивайло Бояджиев, Светослав Валериев, Васил Калоянов, Тодор Горанов, Ваньо Иванов

След този двубой „Локомотив“ остава на второто място във временното класиране с актив от 18 точки и голова разлика 19-6. „Виолетовите“ заемат 12-ата позиция с 6 пункта и голово съотношение 14-19.

В следващия кръг „железничарите“ приемат тима на „Янтра“ (Полски Тръмбеш). Мачът е на 25-ти септември от 17:00 часа. Преди това обаче момчетата на Диан Попов имат нелека задача – домакинство на втородивизионния „Литекс“ (Ловеч) в двубой за купата на България. Срещата е на 22 септември, четвъртък, от 16:00 часа.