Срещата започна с натиск на домакините, като удар на Валдемар Стоянов премина на сантиметри покрай левия стълб на вратата на гостите. Футболист на „Искър“ отправи удар, който не затрудни Ивайло Сайков и той улови кълбото.

С пропуски за домакините се отчетоха Валдемар Стоянов и Милен Василев. При хубава атака по левия фланг, Огнян Табаков стреля към вратата на „железничарите“, но Сайков показа класа и парира удара.

Гостите стигнаха до попадение в 35-ата минута, реализирано от Огнян Табаков. Пет минути преди края на първата част Валдемар Стоянов изравни с атрактивен гол със странична ножица.

В 55-ата минута Методи Янков изведе „червено-черните“ напред в резултата, отбелязвайки за 2:1. Малко след това Светослав Валериев вкара за 3:1.

15 минути преди края на срещата Цветан Лазаров отбеляза още едно попадение в полза на „Искър“, връщайки интригата в срещата. В последните секунди на мача, едно от новите попълнения в тима на „Локомотив“, Антонио Йорданов оформи крайното 4:2.

Стартови състави:
“Локомотив“ (Мездра): Ивайло Сайков, Цветко Иванов, Генади Петров, Николай Генов, Митко Красимиров, Гроздан Илиев, Светослав Валериев, Методи Янков, Милен Василев, Валдемар Стоянов, Антонио Йорданов (Теодор Христов, Паоло Петков, Иван Аспарухов-младши, Никола Цолов)
старши треньор: Николай Нинов

„Искър 1923“ (Роман): Венцислав Кръстев, Теодор Иванов, Емил Тодоров, Николай Иванов, Георги Петков, Марио Иванов, Огнян Табаков, Николай Методиев, Цветан Цветанов, Теодор Лазаров и Цветан Лазаров (Владимир Стоянов, Лазар Иванов, Любослав Ангелов, Виктор Стоянов)
старши треньор: Цветан Цветанов

Следващата проверка на „железничарите“ е на 23-ти януари, от 14:00 часа с юношите до 19 години на „Витоша“ (Бистрица).