Двубоят на стадион „Локомотив“ започна равностойно. Домакините дадоха шанс на повече юноши да започнат от първата минута. На вратата на „железничарите“ бе стражът на старшата възраст Никълас Петров, който през втората част бе заменен от опитния Кристиян Дяков.

В 10-ата минута домакините получиха фаул, а зад топката застана Гроздан Илиев. Осмицата на домакините обаче прати кълбото над вратата на гостите. Седем минути по-късно Методи Янков открадна върната към вратаря на „Първа атомна“ топка и откри резултата. „Атомците“ върнаха равенството на терена с гол на Антонио Йорданов. До края на първата част и двата тима нямаха късмет при завършващия удар.

Второто полувреме започна ударно за домакините, които покачиха на 2:1, чрез бомбастичен удар на Гроздан Илиев от около 30м. Малко след това капитанът на гостите Николай Ганчев забеляза, че вратарят на „Локомотив“ е излязъл напред и с прехвърлящ удар от центъра направи резултата 2:2. Последва изстрел с глава на Мартин Михайлов, който премина на сантиметри над вратата, пазена от Александър Хърлечанов.

В 60-ата минута, влезлият като резерва, Давид Стоянов изведе домакините отново в резултата, след изпълнение на свободен удар. Само три минути по-късно Людмил Николово върна гостите в мача с изравнително попадение. Четвърт час преди края на двубоя Методи Янков вкара за 4:3, а в 87-ата минута Гроздан Илиев отбеляза за 5:3.

Две минути преди последния съдийски сигнал Пламен Венелинов бе съборен в наказателното поле на домакините и реферът посочи бялата точка. Точен от нея бе капитанът Николай Ганчев, оформяйки крайния резултат 5:4.

„Локомотив“: Никълас Петров, Преслав Петров, Васислав Димитров (к.), Мартин Михайлов, Николай Генов, Николай Цоков, Гроздан Илиев, Паоло Петков, Росен Крумов, Методи Янков, Мохамед Ал-Кармази (Давид Стоянов, Николай Ковачев, Кристиян Дяков)
старши треньор: Николай Нинов

„Първа атомна“: Александър Хърлечанов, Емануел Недялков, Десислав Атанасов, Христо Карлуковски, Александър Герасимов, Михаил Бешев, Николай Ганчев (к.), Антонио Йорданов, Пламен Венелинов, Мариян Димитров, Ивайло Върганов (Веселин Кърлиев, Дейвид Гешев, Християн Говедарски)
старши треньор: Анатоли Тонов

Главен съдия: Илиян Маринов (Враца)

В следващия кръг от турнира за Купата на Аматьорската футболна лига „железничарите“ ще се изправят срещу някой от областните финалисти от Монтана, Видин, Ловеч, Габрово и Велико Търново.