13 минути по-късно Христо Марков открадна топката в наказателното поле на гостите и пусна пас към Калоян Митев, който стреля неточно. В 25-ата минута Марков шутира, но стражът на "Локомотив" бе безпогрешен и парира.

Последваха пропуски на Пламен Венелинов за гостите и на Калоян Митев за състава на "виолетовите". В 35-ата минута опитният Николай Ганчев откри резултата след хубав удар с глава. До края на първата част не паднаха повече попадения и двата тима се оттеглиха на почивката при резултат 0:1 в полза на "железничарите".

Втората част започна с натиск на домакините, които нацелиха и напречната греда. В 73-ата минута "Локомотив" удвои преднината си чрез Пламен Венелинов. Малко след това "червено-черните" вкараха и трети гол. Автор на попадението бе Ивайло Златев.

"Болярите" стигнаха до почетно попадение в 80-та минута, когато Димитър Колимечков прати кълбото в мрежата зад Никълс Петров. В края на двубоя играч на "виолетовите" отново нацели гредата.

"Етър-2 ": Пресиян Петков, Борис Генчев, Денислав Георгиев, Димитър Колимечков, Ерик Костов, Ивелин Иванов, Иво Ганев, Калоян Митев, Светломир Събев (к.), Север Алиев, Христо Марков (Никос Рашков, Александър Гугучков, Златин Боянов, Калоян Ненчев, Мартин Ангелов)

старши треньор: Николай Катъров

"Локомотив": Никълс Петров, Мариян Кусев, Генади Петров (к.), Васислав Димитров, Николай Генов, Гроздан Илиев, Митко Красимиров, Петьо Петков, Николай Ганчев, Пламен Венелинов, Ивайло Златев (Вилиямс Валериев, Стоян Иванов, Методи Янков, Томислав Костадинов, Паоло Петков)

старши треньор: Николай Нинов

Така след този успех "Локомотив" вече има 11 точки в актива си и се намира на 12-то място във временното класиране.

В следващия кръг "железничарите" приемат аутсайдера в групата "Ювентус" (Малчика). Срещата е на 30-ти октомври, от 16:00 часа.